Понеділок, 13.05.2024, 22:35
Вітаю Вас Гість | RSS

ВОЛИНЯК

Категорії розділу
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2010 » Січень » 3 » Черговий «крок до примирення»…
18:59
Черговий «крок до примирення»…

Кінець року . Певно саме гірше вже відбулось. І тепер чекаємо лише на краще. Проте, не так все просто. Крім існуючих негараздів на національному підґрунті серед своїх політиків, до цього питання черговий раз повернулись наші західні сусіди – поляки. 

 Напередодні новорічного свята, на засіданні 28 грудня, Сеймик Підкарпатського воєводства Польщі засудив геноцид поляків на Східних Кресах ІІ Польської Республіки, вчинений «злочинцями з Організації Українських Націоналістів і так званої Української Повстанської Армії». Головним поштовхом до прийняття такого рішення, за словами депутатів, стало «наростанням націоналістичних тенденцій в українському середовищі».

Рішення про вшанування жертв геноциду регіональне зібрання депутатів ухвалив одноголосно . Правда не має куди діти, одночасно із засудженням «злочинців», які вчинили геноцид над громадянами ІІ Польської Республіки, депутати висловили «визнання і вдячність тим українцям, які, ризикуючи власним життям, надавали допомогу своїм польським сусідам»

Попередньо, у липні поточного року Законодавчий орган  Республіки Польща ухвалив постанову «у справі трагічної долі поляків на Східних Кресах» у якій поляки звинувачують ОУН та УПА у масовій Волинській різанині 1943-1944 років, до якої у Варшаві застосували термін «етнічні чистки» та «геноцидальна спрямованість».

Постанова польського Сейму викликала обурення у вітчизняних націоналістів. Крім того, Львівська і Тернопільська обласні ради звернулася до МЗС з проханням відреагувати на цю ухвалу. Депутати Львівської облради заявили, що використання терміну "на Східних Кресах" ("na Kresach Wschodnich") щодо українських земель не відповідає сучасному історичному моменту і не може використовуватись в офіційних урядових документах, оскільки може трактуватися як висловлення територіальних претензій до Української держави.

Крім того, львівські депутати наголосили, що в 40-х роках XX століття на Волині, Закерзонні, в деяких місцевостях Східної Галичини криваву трагедію пережили мирні мешканці як польської, так і української національності.

На чергове рішення польських законодавців відреагували і на Волині.  Так, Волинська обласна організація Всеукраїнського об'єднання «Свобода» висловлює глибоке обурення рішенням Сеймику Підкарпатського воєводства Республіки Польща . 

Волинська обласна організація ВО «Свобода» засуджує шовіністський зміст і ганебний тон такого рішення, яке не вписується в загальноприйняті рамки європейської дипломатії. З одного боку, поляки знову дозволяють собі називати корінні українські території «Східними Кресами» Польської Республіки, що є неприйнятним ні з історичного, ні з політичного, ні з дипломатичного поглядів. Волинська «Свобода» розцінює це як формування громадської думки про наявність територіальних претензій до України та зазіхання на територіальну цілісність України.

З іншого – автори такого рішення стверджують про геноцид, і без суду та слідства називають українських націоналістів та повстанців злочинцями, а Українську Повстанську Армію – так званою. Це не лише грубе перекручення історії, а й паплюження пам’яті борців за волю та незалежність України, і розцінюється «Свободою» як розпалювання ворожнечі між двома сусідніми країнами.

Поляки мають нарешті усвідомити: Волинь і Галичина – споконвічні українські території, і українцям на своїй землі вирішувати, хто для них є героями, а хто – злочинцями. При цьому «Свобода» наголошує, що ОУН та УПА воювали на своїй землі і за свою державу, на відміну від Армії Крайової, яка здійснювала свої каральні акції на чужих територіях. Такі дії «свободівці» розцінюють як дії окупаційного збройного формування.

З огляду на це, Волинська обласна організація ВО «Свобода» вимагає:

– від Президента, Уряду та Міністерства зовнішніх справ України: дати адекватну оцінку діям та висловлюванням, викладеним у рішенні Сеймику Підкарпатського воєводства Республіки Польща про вшанування жертв геноциду поляків;

– від Волинської обласної ради: розглянути це питання на черговій сесії Волинської обласної ради та прийняти спеціальне звернення, в якому засудити намагання поляків переписати історію, висловити територіальні претензії до України та розпалити ворожнечу між двома сусідніми країнами, а також вимагати від польської сторони публічних вибачень за такі висловлювання;

– від польської сторони: публічного вибачення за геноцид українців у 1943-44 роках ХХ століття та всі злочини, вчинені поляками проти українців на етнічних українських землях.

Прочитавши дані матеріали у вітчизняній  періодиці першим ділом кинувся до польських ЗМІ і практично відразу побачив публікацію, яка на мою думку, стала передісторією реакції сусідів. Практично у всі електронних виданнях за 19 грудня поточного року опублікована стаття в якій цитується висловлювання президента України В.Ющенка стосовно можливості вшанування одного з керівників УПА – Степана Бандеру.

В публікаціях не було виривання з контексту мови президента в якій він вказував, що даний захід не направлений проти польського народу, а лише підкреслює роль ОУН-УПА у формуванні незалежності України.

Проте, знаючи «антибандерівську» налаштованість у польському суспільстві не дивно було прогнозувати реакцію пересічних читачів на дані матеріали.

За публікаціями  інтернет видань

Категорія: Суспільство | Переглядів: 956 | Додав: nik | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
My Great Web page